facebook

דרוש סטודנט למשרד מבקר המדינה - לשכת תל אביב

מאפיינים

סוג המשרה:
משרת סטודנט/ית
סטטוס המשרה:
סגור
בתוקף עד:
07/06/2020 00:00
מספר משרות מבוקש:
1
מקום המשרה:
דואר אלקטרוני של גורם המפרסם:

מסמכים וטפסים להורדה

אין קבצים

תיאור המשרה

 

לאגף י"ב שבמשרד מבקר המדינה בתל אביב דרוש/ה סטודנט/ית עם התמחות סביבתית, ובפרט בתחום שינויי אקלים - עבור סיוע בביצוע מחקר השוואתי וכן סיוע בהכנת שאלונים ומעקב אחר קבלת תשובות ועיבוד הנתונים בתחום משבר האקלים - בין היתר: הפחתת פליטות גזי חממה (Mitigation), היערכות מדינות למשבר (adaptation), מדיניות ציבורית אקלימית ואסטרטגיה לאומית.

בכלל זאת מבוקש סיוע בין היתר בהיבטים הבאים:

 1. הכרת גופי מידע מרכזיים בעולם (ארגונים בינ"ל ומדינות).

 2. כריית מידע מילולי השוואתי מאתרים בנ"ל בסוגיות של מדיניות ציבורית, משפט ויחסים בינלאומיים הקשורות במשבר האקלים, ויכולות בניתוח מידע זה, לרבות ניתוח השוואתי, והצגת עיקרי מסקנות לצורך יישום.

 3. סיוע בגיבוש שאלון רוחבי שיופץ למשרדי ממשלה, מוסדות מדינה, רשויות מקומיות, ארגון מידע שיתקבל וניתוחו, תוך עמידה בקשר מול רפרנט רלוונטי בכל גורם.

 4. סיוע נוסף באיתור מידע ונתונים נוספים לפי הצורך.

רקע כללי: 

משרד מבקר המדינה אישר בתכנית העבודה השנתית לשנת 2020 את הכנתה של מטלת ביקורת רוחבית בנושא משבר האקלים אשר יכלול היבטים שונים בתחום הפחתת גזי חממה, הסתגלות לשינויי אקלים, וההשלכות על הכלכלה. הדוח יבחן את פעולות מדינת ישראל בתחומים אלה, כלי המדיניות שנעשה בהן שימוש ויתבסס על מידע מדעי, כלכלי ואחר ובין היתר יבחן את הפרמטרים המקובלים בעולם הרלוונטיים. 

כישורים נדרשים: 

 1. היכרות מעמיקה עם היבטים שונים של משבר האקלים.

 2. היכרות עם אתרים בינלאומיים העסוקים בתחום, כגון: אתרי האו"ם, OECD, ה-EU, NASA, הבנק העולמי, סוכנות האנרגיה הבינ"ל וכיו"ב, אתרים לאומיים של מדינות אחרות הרלוונטיים לנושא משבר האקלים. כמו כן נדרשת התמצאות באתרים בינלאומיים נוספים העוסקים בנושא כמו אתרים אקדמיים. 

 3. יכולת מעולה בשליפת המידע הרלוונטי לשאלות הביקורת שיוצגו בדוח, ניתוח המידע ועריכת מחקר, לרבות מחקר השוואתי.

 4. יכולת עבודה מדויקת וקפדנית.

 5. הבנה בתחום ניהול סיכונים סביבתי - יתרון.

 6. אנגלית ברמה גבוהה מאוד ויתרון לשפות נוספות.

 7. יכולת כריית מידע ועיבודו וכן ביצוע מחקר השוואתי – איתור מידע באתרים רשמיים של מדינות שונות והסקת מסקנות באמצעות השוואתם.

 8. יתרון: היכרות עם מתודולוגיות בעולם של התמודדות עם הפחתת פליטות (Mitigation), היערכות מדינות למשבר (adaptation) ובפרט עם מתודולוגיות ביקורת (audit) בהיבטים סביבתיים ומשבר האקלים.

מעבר לאמור לעיל, עמידה בלוחות זמנים, יכולת ניתוח מידע רב, אמינות, חריצות, דייקנות.

דרישות לתפקיד:

 1. סטודנט/ית לתואר ראשון בתחומי הגנת הסביבה מהדיסציפלינות הבאות: מדיניות ציבורית, מדעי החברה משפטים, גיאוגרפיה או כלכלה.   

 2. יתרון לסטודנטים/ות בתואר שני ומעלה בתחומי הגנת הסביבה. 

היקף ההעסקה: עד 80 שעות למשך כל תקופת הפרויקט. תיתכן אפשרות הארכה נוספת של שעות. משך ההעסקה הוא למשך תקופת הפרויקט שעתיד להימשך כשנה. עיקר העבודה תתבצע במחצית הראשונה של תקופה זו.

התשלום:  לפי שכר סטודנט, בתוספת החזר הוצאות נסיעה לפי תעריף תחבורה הציבורית.

תחילת ההעסקה: מיידית.

מקום העבודה: משרד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור בתל אביב (רחוב הארבעה). בהתאם לצורך תיבחן אפשרות לעבודה גם מול גופי מידע רלוונטיים במדינה לצורך איסוף מידע או במשרד בירושלים.


על מועמדים/ות לצרף את המלצותיהם/ן ואסמכתאות לתחומי הלימוד שלהם/ן וקורות חיים. 

למשרד זכות שמורה לזמן לראיון עד 10 סטודנטים/ות.


את הבקשות אליהן יצורפו קורות חיים מפורטים וגיליונות ציונים יש להעביר תוך שבועיים (עד ליום 7.6.20) לכתובת  Mashab@mevaker.gov.il, עבור גב' שמרית להב, רכזת מיון וגיוס משאבי אנוש ולציין "עבור משרת סטודנט/ית לאגף י"ב - לשכת תל אביב / אקלים".

* המשרה מיועדת לגברים ולנשים.